دانشجويان گرامی مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد جزئیات نحوه برگزاری آزمون های الکترونیکی به شرح ذيل حضورتان اطلاع رسانی می گردد:

  - نحوه پاسخ گويی دانشجويان مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد به 28 سؤال چهارگزينه ای:

  1. آزمون ها بدون تغيير و بدون تأخير رأس ساعت و تاريخ مقرر ( بر اساس آيكون برنامه امتحاني سامانه خدمات آموزشي) فعال مي شود.

  2. جهت پاسخ گويي به سؤالات طبق تاريخ و ساعت آزمون با مراجعه به سايت مركز به نشانی http://ikvu.ir/ و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور در سامانه دانشجويي، بر روي سامانه دروس كليك نماييد و پس از باز شدن صفحه - فهرست دروس من-  بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و آيكون پايان ترم را انتخاب نموده و پاسخ به سؤالات را ثبت نماييد.

  3. جهت شركت در آزمون حتماً  از سالم بودن و عدم نقص وسيله ارتباطي خود (سيستم ثابت – لپ تاپ – تبلت – گوشي همراه اندرويد بالا ) مطمئن باشيد.

  4. پس از گذشت 10 دقيقه از شروع هر آزمون، آیکون آن آزمون غيرفعال خواهد شد و امكان ورود دانشجو به آن آزمون داده نمي شود.

  5. هر يك از 28 سؤال تستي 120  ثانيه زمان دارد، پس از گذشت تایمر 120 ثانيه هر يك از سؤالات غير فعال و غير قابل رؤيت خواهد شد و سؤال بعد نمايش داده مي شود. در صورتي كه قبل از 120 ثانيه پاسخ سؤال را ثبت و تأييد كرديد، مي بايست پس از آن بر روي سؤال بعد كليك نماييد تا سؤال بعدي نمايش داده شود.

   6. با پايان يافتن مهلت پاسخ گويي هر سوال، پاسخ شما به صورت خودكار ذخيره مي گردد. 

  7. ويرايش نهايي سؤالات حذف شده است. لذا در پاسخ گويي به سؤالات و مدیریت زمان دقت لازم را داشته باشيد.

  8. جهت پيشگيري از بروز هرگونه مشكلي حتماً اينترنت پر سرعت داشته باشيد و با آخرين ورژن مرورگر كروم يا فاير فاكس وارد سامانه شويد و زمان خود را تنظيم نموده و تا انتهاي آزمون، از اتصال اينترنت خود اطمينان حاصل نماييد.

  9. در صورت قطع اينترنت و اتصال مجدد، از صفحه خارج نشوید و در همان صفحه رفرش (F5) نماييد، كه در صورت خارج شدن ديگر امكان ورود به سامانه را نداريد.

  10. استفاده از كتاب، جزوه، كمك آموزشي و ... در آزمون مجازي ممنوع مي باشد و در صورتي كه در سيستم فني مركز، تقلب يا تخلف دانشجويي محرز گردد، موجب درج نمره 0.25 صدم در كارنامه دانشجو مي­ گردد.

  در ضمن ذکر این نکته ضروری می باشد که قبل از برگزاری آزمون پایان ترم، آزمون چهار گزینه ای آزمایشی برای یک درس متفرقه در سامانه دروس بارگذاری خواهد شد که شرکت کلیه دانشجویان گرامی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن آزمون الزامی می باشد. در خصوص تاریخ و ساعت آزمون آزمایشی متعاقباً حضورتان اطلاع رسانی خواهد شد.

  منتظر اطلاعيه های بعدی ما باشيد

  موفق و پيروز باشيد

  واحد امتحانات