ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1399 براساس سوابق تحصیلی (معدل کارشناسی)

  (نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399)

  به اطلاع متقاضيان ثبت‌نام و انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1399 براساس سوابق تحصیلی (معدل کارشناسی) می رساند ثبت نام از متقاضیان رشته های مجازی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به شرح زیر از روز سه شنبه 99/09/25 آغاز و تا روز یکشنبه 99/09/30 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور (کلیک کنید) ادامه خواهد داشت.

  مجموعه

  کد رشته

  رشته

  ظرفیت

  فلسفه

  (1116)

  12840

  فلسفه دین

  34

  فلسفه و کلام اسلامی

  (1113)

  12646

  دین شناسی

  35

  تاریخ

  (1107)

  11871

  تاریخ اسلام

  18

  تاریخ

  (1107)

  11872

  تاریخ تشیع

  24


   

   

  شرایط ثبت نام:

  متقاضیان ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان و ايثارگران (براساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته)، در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، مي‌توانند در يک رشته امتحاني متقاضي ثبت‌نام شوند و حداکثر تا 40 (چهل) کد رشته محل (طبق ضوابط از رشته‌‌هاي امتحاني مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته) را به ترتيب علاقه مندي در فرم انتخاب رشته درج نمايند.

   دستورالعمل و مراحلي كه متقاضی بايد براي ثبت نام اقدام كند:

  1- مراجعه به درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش براي خريد كارت اعتباري ثبت‌نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته.

  * با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً بصورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، متقاضیان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 610/000 (ششصد و ده هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام در اين مرحله نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. (کلیک کنید)

  2- دفترچه راهنمای ثبت‌نام را به طور کامل مطالعه نمایید. (کلیک کنید)

  3- تهيه فايل عكس اسكن شده متقاضی بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته.

  4- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.

  5- متقاضیان ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان و ايثارگران (براساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته)، در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، مي‌توانند در يک رشته امتحاني متقاضي ثبت‌نام شوند و حداکثر تا 40 (چهل) کد رشته محل (طبق ضوابط از رشته‌‌هاي امتحاني مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته) را به ترتيب علاقه مندي در فرم انتخاب رشته درج نمايند.

  نکات و توصیه‌های مهم به داوطلبان گرامی:

  * آغاز تحصیل نیمسال دوم سال تحصیلی جاری (1400-1399) خواهد بود.

  * پذيرش براساس سوابق تحصيلي (معدل تراز شده کارشناسی) بصورت متمرکز صورت گیرد.

  به متقاضیان توصيه مي‌شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته ، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس براساس فرم پيش‌نويس با مراجعه به درگاه اطلاع رساني اين سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه ‌نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند. ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام بخصوص معدل (مقطع کارشناسی و یا کاردانی و کارشناسی برای دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته) دقت نمايند. بديهي است در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك متقاضی در صورت پذيرفته‌شدن در اين مرحله، قبولي وي لغو و از ادامه تحصيل متقاضی جلوگيري خواهد شد.

  یادآوری مهم: متقاضیاني که در اين مرحله پذيرفته شوند، در صورتي که پذيرفته شده نهايي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 99 باشند، قبولي قبلي آنان لغو خواهد شد. لازم به توضيح است که اين دسته از متقاضيان حق بازگشت و ادامه تحصيل در رشته قبولي قبلي خود را ندارند.

  با توجه به اینکه داشتن مغایرت معدل برای پذیرفته شدگان موجب لغو قبولی خواهد شد، لذا به متقاضیان توصيه مي‌شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتي اگر ثبت‌نام آنها توسط خودشان انجام نمي‌پذيرد با مشاهده پرينت تقاضانامه نسبت به كنترل دقيق موارد درج شده در آن اقدام نموده و قبل از پايان مهلت ثبت نام كه امكان ويرايش اطلاعات براي آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمايند.

  اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 ثبت نام نموده و در اين مرحله نیز متقاضی ثبت‌نام برای رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی شود و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرد در صورتی که تمايل به انصراف از شرکت در آزمون سال 1400 داشته باشد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ 99/10/30 هزينه ثبت‌نام به وی عودت داده می‌شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 حذف خواهند شد.

  آشنایی با شیوه تحصیل و اطلاعات ضروری تحصیل به صورت مجازی در مرکز آموزش مجازی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره):

  1- تحصیل به صورت مجازی و به شیوه آموزش محور (بدون پایان نامه)

  2- امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر آموزش عالی؛

  3. اعطای مدرک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر؛

  4. استفاده از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه؛

  5. برگزاری دوره‌ها به صورت کاملا (الکترونیکی) طبق استانداردهای بین المللی و بدون نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان؛

  تبصره1: آزمون های پایان نیمسال به صورت حضوری و در 27 مراکز کشور و خارج از کشور برگزار می شود.

  تبصره2: با توجه به شرایط کرونایی آزمون‌ها براساس دستور العمل ها و مطابق شرایط گذشته احتمالا به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

  6. برخورداری از خط سیر آموزشی (محتوای آموزشی در قالب متن، صوت و فیلم تدریس به صورت تقطیع شده وگام به گام)؛

  7. استفاده از کلاس آن‌لاین؛

  8. استفاده از آرشیو کلاس‌ها؛

  9. استفاده از متون درسی در قالب کتاب‌های درسی و لوح‌های فشرده چند رسانه‌ای (قابل خریداری از سایت کتابفروشی)

  10. محیط الکترونیکی گفتگوی دانشجویی؛

  11. تخفیف­‌های متنوع شهریه برای ممتازین تحصیلی، خانواده­‌های کم درآمد، حافظان قرآن و نهج البلاغه، ممتازین ورزشی و المپیادهای علمی، پژوهشگران جوان در حوزه علوم اسلامی، طلاب و خانواده ­های آنان؛

  تبصره1: شهریه این مرکز از سایر مراکز کمتر بوده و امکان پرداخت به صورت قسطی در طول نیم سال به هر شکل امکان پذیر است.

  تبصره2. امکان پرداخت وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشجویان متقاضی دارای شرایط وجود دارد. (تسویه وام پس از دانش آموختگی)

  تبصره3: در ابتدای هر سال تحصیلی مبلغی نیز به عنوان هزینه خدمات آموزشی بابت بیمه دانشجویی، کارت دانشجویی، پیامک و ... از دانشجویان دریافت می‌شود.

  12. بیش از 27 مرکز آزمون در سراسر کشور (در حال حاضر و با توجه به حدنصاب، مراکز آزمون عبارتند از: اراک، اهواز، ارومیه، اصفهان، بابل، بیرجند، بندرعباس، تبریز، تهران، خرم آباد، دشتستان (نظرآقای بوشهر)، رشت، زنجان، زاهدان، سمنان، شیراز، قزوین، قم (موسسه)، قم (پردیسان)، قم (خوابگاه خواهران میدان 72 تن مجتمع ولایت)، کرج، کرمان، کرمانشاه، مشهد، همدان، هفشجان، یزد)؛

  تبصره1: امکان افزایش مراکز آزمون در صورت درخواست دانشجویان و حد نصاب لازم وجود دارد.

  تبصره: امکانات خوابگاهی فقط در شهر قم و در صورت پرداخت هزینه‌های آن در زمان برگزاری آزمون.

  13. بهره‌مندی از خدمات فرهنگی دانشجویی.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن مستقیم 02532113745 و یا با تلفن 5-02532908193 داخلی 251 و داخلی 222 (آقای شاه‌محمدی) تماس بگیرید.

  مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)

  مركز آموزش مجازي و نيمه حضوري فرهنگ و معارف اسلامی

  مدیریت برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد