دانشجويان گرامي مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد، با توجه به برگزاری چند مرحله آزمون آزمایشی و رفع مشکلات فنی و اعمال سرعت بالا در ارسال پاسخ ها، تغییراتی در نحوه برگزاری آزمون ها ایجاد شده است که به شرح ذیل اطلاع رسانی می گردد:

  1. نحوه پاسخ گویی دانشجویان مقطع کارشناسی به 28 سؤال تستی:

  1-1. آزمون ها بدون تغيير و يا تأخير رأس ساعت و تاريخ مقرر فعال مي شود.

  2-1. جهت پاسخ گويي به سؤالات طبق تاریخ و ساعت آزمون با مراجعه به سايت و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور بر روي سامانه دروس كليك نمايید و پس از باز شدن صفحه فهرست دروس من بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و پایان ترم را انتخاب نموده و پاسخ به سؤالات را ثبت نمایید.

  3-1. جهت شرکت در آزمون حتماً  از سالم بودن و عدم نقص وسیله ارتباطی خود (سیستم ثابتلپ تاپ – تبلت – گوشی همراه اندروید بالا ) مطمئن باشید.

  4-1. پس از گذشت 15 دقیقه از شروع هر آزمون، آن آزمون غیرفعال خواهد شد و امکان ورود دانشجو به آن آزمون داده نمی شود.

  5-1. هر یک از 28 سؤال تستی 90  ثانیه زمان دارد، پس از گذشت 90  ثانیه هر یک از سؤالات غیر فعال و غیر قابل رؤیت خواهد شد و سؤال بعد نمايش داده می شود. در صورتی که قبل از 90 ثانیه پاسخ سؤال را ثبت و تأیید کردید، می بایست پس از آن بر روی سؤال بعد کلیک نمایید تا سؤال بعدی نمایش داده شود.

  6-1. با پایان یافتن مهلت پاسخ گویی هر سوال، پاسخ شما به صورت خودکار ذخیره می گردد.

  7-1. ویرایش نهایی پاسخ ها از 15 دقیقه به 8 دقیقه کاهش پیدا کرد. ضروری است پس از ویرایش و ثبت آن، بر روی گزینه اتمام آزمون کلیک نمایید.

  8-1. جهت پیشگیری از بروز هرگونه مشکلی حتماً اینترنت پر سرعت داشته باشید و با آخرین ورژن مرورگر فايرفاكس وارد سامانه شويد و زمان خود را تنظیم نموده و تا انتهای آزمون، از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل نمایید.

  9-1. در صورت قطع اینترنت و اتصال مجدد، در همان صفحه رفرش (F5) نمایید و از صفحه خارج نشوید، که در صورت خارج شدن دیگر امکان ورود به سامانه را ندارید.

  10-1. استفاده از کتاب، جزوه، کمک آموزشی و ... در آزمون مجازی ممنوع می باشد و در صورتي كه در سيستم فني مركز، تقلب يا تخلف دانشجويي محرز گردد، موجب درج نمره 0.25 صدم در كارنامه دانشجو مي­ گردد.

  11-1. دانشجویان گرامی با توجه به معارفی بودن رشته تحصیلی شما، انتظار می رود امورشرعی و اخلاقی آزمون ها را مراعات فرمایید.

  2. نحوه پاسخ گویی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به 8 سؤال تشریحی:

  1-2. آزمون ها  بدون تغيير و يا تأخير رأس ساعت و تاريخ مقرر فعال مي شود.

  2-2. جهت پاسخ گويي به سؤالات طبق تاریخ و ساعت آزمون با مراجعه به سايت و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور بر روي سامانه دروس كليك نمايید و پس از باز شدن صفحه فهرست دروس من بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و پایان ترم را انتخاب نموده و پاسخ به سؤالات را ثبت نمایید.

  3-2. جهت شرکت در آزمون حتماً  از سالم بودن و عدم نقص وسیله ارتباطی خود (سیستم ثابتلپ تاپ – تبلت – گوشی همراه اندروید بالا) مطمئن باشید.

  4-2. پس از گذشت 15 دقیقه از شروع هر آزمون، آن آزمون غیرفعال خواهد شد و امکان ورود دانشجو به آن آزمون داده نمی شود.

  5-2. هر یک از 8 سؤال تشریحی 15 دقیقه زمان دارد، پس از گذشت 15 دقیقه هر یک از سؤالات غیر فعال و غیر قابل رؤیت خواهد شد و سؤال بعد نمايش داده می شود. در صورتی که قبل از 15 دقیقه پاسخ سؤال را ثبت و تأیید کردید، می بایست پس از آن بر روی سؤال بعد کلیک نمایید  تا سؤال بعدی نمایش داده شود.

  6-2. در برخی از مرورگرها پس از ثبت سؤال و کلیک بر روی گزینه سؤال بعد، اخطار Leave Page (ترک صفحه) یا Stay on Page(ماندن در صفحه) می دهد، که می بایست بر روی گزینه Leave Page (ترک صفحه) کلیک نماييد تا سؤال بعدي نمايش داده شود.

  7-2. با پایان یافتن مهلت پاسخ گویی هر سوال، پاسخ شما به صورت خودکار ذخیره می گردد.

  8-2. در پایان پاسخ گویی به سؤالات، 15 دقیقه دیگر فرصت ویرایش سؤالات داده می شود. پس از ویرایش و ثبت آن بر روی گزینه اتمام آزمون کلیک نمایید.

  9-2. جهت پیشگیری از بروز هرگونه مشکلی حتماً اینترنت پر سرعت داشته باشید و با آخرین ورژن مرورگر فايرفاكس وارد سامانه شويد و زمان خود را تنظیم نموده و تا انتهای آزمون، از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل نمایید.

  10-2. در صورت قطع اینترنت و اتصال مجدد، در همان صفحه رفرش (F5) نمایید و از صفحه خارج نشوید، که در صورت خارج شدن دیگر امکان ورود به سامانه را ندارید.

  11-2. استفاده از کتاب، جزوه، کمک آموزشی و ... در آزمون مجازی ممنوع می باشد و چنانچه دانشجو براي پاسخ به سؤالات از كپي پيست استفاده نمايد، تخلف محسوب شده و سيستم امكان 15 دقيقه ويرايش نهايي را از دانشجو سلب خواهد كرد. و موجب درج نمره 0.25 صدم در كارنامه مي­ گردد. همچنين اگر پاسخ دو يا چند دانشجو به سؤالات پايان ترم، دقيقاً مثل هم باشد، تخلف محسوب مي شود و استاد به هيچ كدام نمره لحاظ نمی كند و دانشجو در اين خصوص حق هيچ گونه اعتراضي نخواهد داشت.

  12-2. دانشجویان گرامی با توجه به معارفی بودن رشته تحصیلی شما، انتظار می رود امورشرعی و اخلاقی آزمون ها را مراعات فرمایید.

  موفق و پيروز باشيد

  واحد امتحانات